Livre d'or

I will write an article on any topic

Date: 06/06/2023 | Par: Oleg

I will write an article on any topic, contact:
ovgyelyxclojzwy@mail.ru

Tymncalm ciz Tymncalm

Date: 19/09/2022 | Par: WajtekTymncalm

stx21 Aciz ciz Tymncalm nocleg augustow nowe mieszkania w augustowie nocleg augustow noclegi augustow ostry rog apartamenty ziolowa augustow

Has anyone heard of the site goodstome? ..

Date: 18/07/2022 | Par: DavidBism

Does anyone have information about this site goodstome.com ?

НКЦПФР попереджає інвесторів

Date: 30/05/2022 | Par: MarcoAlody

НКЦПФР попереджає інвесторів про ризики втрати грошей в “Центрі біржових технологій” та «ISRAEL INVESTMENTS LTD»
25.04.2019
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку попереджає інвесторів про ризики втрати грошей в “Центрі біржових технологій” та «ISRAEL INVESTMENTS LTD».

Ці “проекти” не отримували від Комісії жодних ліцензій, необхідних для здійснення інвестиційної діяльності чи надання послуг з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами на території України. Також Комісія не надавала необхідних дозволів на розміщення реклами, яку обидва проекти активно замовляють.

Комісія вбачає в діяльності, види якої вказані на сайтах проектів «ISRAEL INVESTMENTS LTD» та «Центр Біржових Технологій», ознаки можливого зловживання на ринку фінансових послуг.

НКЦПФР, в межах компетенції, здійснила всі необхідні дії, зокрема, зверталась (безуспішно) із запитами до осіб, які розміщують рекламні матеріали, порушила (успішно) справи про правопорушення за безліцензійну діяльність на фондовому ринку.

Крім того, повідомила правоохоронні органи та Службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Центр Біржових Технологій

Під час здійснення регулярного нагляду за галузевою рекламною активністю аналітики Комісії виявили сторінку “компанії” «Центр Біржових Технологій», на якій громадянам пропонують послуги портфельного інвестування, а саме інвестування у портфель «Клервант», який сформований з акцій найбільших світових компаній і недооцінених активів.

Далі наводимо цитати з відповідної сторінки компанії «Центр Біржових Технологій», які можуть мати ознаки реклами та надання послуг на фондовому ринку, які здійснюються без відповідного дозволу Комісії:

«Повний пакет послуг, що надається Центром Біржових Технологій — надійний фундамент, на якому будується і буде розвиватися ваш бізнес: навчання, програмне забезпечення, торгова система, аналітична і технічна підтримка на всіх етапах, від відкриття рахунку до рішення призупинити або закрити торгівлю»;
«Клеревант» сформований фахівцями компанії ЦБТ — визнаними лідерами по портфельному інвестуванню в Україні. Важливо знати: на момент роботи портфеля ваші гроші знаходяться на рахунку європейського банку. Вони застраховані фондом гарантованого страхування і інвесторським компенсаційним фондом Європи»;
«Унікальність «Клеревант» полягає в надійності і інноваціях. Даний інвестиційний портфель поєднав в собі високу прибутковість акцій найбільших світових компаній і недооцінені активи. Можливість заробити від $ 5 000 до $ 50 000 за декілька місяців. Вигода: максимальний дохід завдяки унікальній стратегії оцінки акцій та інших активів»;
«Центр Біржових Технологій — безумовний лідер за кількістю ВІП-клієнтів серед всіх українських компаній, які працюють на фінансових ринках».
Також аналітики Комісії виявили багато зовнішньої реклами проекту в м. Києві, роликів на радіо, банерів та реклами на багатьох інформаційних ресурсах у мережі інтернет. Як сказано на сайті проекту, “Центр Біржових Технологій” має розгалуджену мережу філій та представництв у багатьох містах України”.

З відкритих джерел Комісія також встановила, що послуги для забезпечення діяльності домену надаються компанією «OVH Hosting Oy», яка зареєстрована в Фінляндії, та використовує віртуальні приватні хмарні сервери (VPS), які забезпечують анонімність власників доменів.

На офіційний запит Комісії про надання інформації від ЦБТ відповідь так і не надійшла.

ISRAEL INVESTMENTS LTD

Сайт проекту «ISRAEL INVESTMENTS LTD» пропонує громадянам послуги портфельного інвестування та п’ять різних варіантів інвестиційних пакетів за ціною від $ 500 до $ 50 000, які “сформовані з дорогоцінних металів, нафти, цінних паперів, криптовалют та стартапів”. Також на сторінці компанії зазначені такі послуги, як управління інвестиційними портфелями, інвестування у різні види накопичувальних фондів та у біржові індексні облігації, надання інформаційно-аналітичних та брокерських послуг

Далі наводимо цитати з відповідної сторінки компанії «ISRAEL INVESTMENTS LTD», які можуть мати ознаки реклами та надання послуг на фондовому ринку, які здійснюються без відповідного дозволу Комісії:

«Професіонали нашої компанії також можуть створити індивідуальний інвестиційний портфель, з урахуванням Ваших побажань. Він буде доповнений фінансовими інструментами, які допоможуть швидше досягти поставлених цілей. Щоб гроші почали працювати на Вас, покладайтеся на професіоналів!»;
«ІП надає стабільний щомісячний пасивний дохід. Придбати портфель дуже просто: вибираєте пакет, тиснете «інвестувати, заповнюєте просту форму зворотного зв’язку. Все, дуже просто, далі з Вами зв’яжеться наш фахівець. Він надасть повну консультацію і обговорить всі деталі обраного портфеля»;
«Інвестиційний портфель це – різні активи, об’єднані для досягнення певних фінансових цілей. ІП може складатися з золота, нерухомості, цінних паперів, опціонів. Israel Investments пропонує готові інвестиційні пакети, які будуть приносити прибуток незалежно від політичної чи ринкової ситуації. Портфелі доступні для громадян будь-яких країн».
Рекламу «ISRAEL INVESTMENTS LTD» аналітики виявили на багатьох популярних інформаційних ресурсах у мережі інтернет, у соціальних мережах. Відповідно до інформації з сайту, «ISRAEL INVESTMENTS LTD» має представництва в Ізраїлі, Англії, Італії, Швейцарії, та Україні.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, офіційне представництво «ISRAEL INVESTMENTS LTD» в Україні зареєстровано як юридична особа – ПП “ІФЛК “ІЗРАЇЛЬ ІНВЕСТМЕНС” (код за ЄДРПОУ 42620622).

Послуги забезпечення діяльності домену надаються компанією «101domain», яка зареєстрована в США, і також надає своїм клієнтам можливість приховати інформацію про них у загальнодоступних Інтернет джерелах.

На офіційний запит Комісії про надання інформації від проекту відповідь так і не надійшла.

Комісія констатує в обох випадках всі ознаки можливого зловживання на ринку фінансових послуг, що несе загрозу введення в оману громадян та втрати ними значних коштів. НКЦПФР вживає всіх законних заходів щоб мінімізувати потенційно протиправну діяльність та попереджає інвесторів про ризики втрати грошей.

Rumored Buzz on энфти

Date: 04/04/2022 | Par: VictorHaf


Старое пророчество археологи нашли в окраинах Москвы?

Date: 30/03/2022 | Par: Russhign

Знаменитым ясновидящим был составлен содержание давнего пророчества касательно России. В этих письменах говорится что Российское государство поджидает три локальных войны, эти войны будут сложные для простых людей. В первых двух войнах Россия будет победителем. Россия получит величие, но через полвека после второй победы государство Россия разделится на куски. Глава крупнейшей территории не сможет смириться с этим и после 20 лет будучи у власти, будет планировать мысли о восстановлении стран. Эта идея станет провалом для России. В самом начале он возьмет верх над морское пространство и обозначит это значащей победой, пройдет время он захочет присоединить сушу. Эта затея принесет им только много смертей, воины великой державы будут умирать в другом государстве, а для всего мира Русь станет чумой которую нужно изолировать. Только смерть князя спасти великую страну. Что предпримут граждане страны!!!

Как узнать куда? Мужа забрали в военкомат из автобуса

Date: 15/03/2022 | Par: RUSSIANnug

РњРѕР№ любимый РјСѓР¶ вчера утром добирался на поезде домой в Казань. Там к нему подошли люди в военной форме и требовали паспорт гражданина РФ. После, его уведомили что он задержан, как гражданин РФ, который уклоняется от воинской службы. Проинформировали что необходимо явится в самый близкий отдел полиции для постановки на учет в армии Российской Федерации. Сообщили об этом час назад, в военкомате ему дали позвонить своим близким. Он не уклонялся! Кто в курсе что возможно предпринять в такой паршивой ситуации?Отправляют ли воевать на Украину?

Thanks!

Date: 22/01/2022 | Par: Josephped

I just want to say thank you for this great website. I found a solution here on sitememereagnes.com for my issue.

Newsletters of Your offers via contact configurations to the sites of firms via all domain zones of the world.

Date: 21/12/2021 | Par: contactqzinpm

Dear sir!

We are sending via follow-up forms to the sites of companies via all countries and domain zones of the world in any languages.

website =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai

WHAT IS THE MAILING OF WEBSITES BY FEEDBACK FORMS?
This is a type of mailing using the feedback forms that are located in the feedback section of the website and filled by our software automatically with a rate of a few thousand contact forms per minute, while the alphanumeric code from the pictures (captcha) is also solved.
After that, the messages including your offers are sent to the e-mails of businesses.
When sending mailing by contact contact forms, it turns out that each internet resource sends a letter “to itself” and, therefore, all letters arrive in the inbox folder of the exact electronic address in which the firm receives the business information.

Unique Trade Offer:
Fast 100% informing of organisations and internet resource owners about new business offers.
Search of new customers that other advertisements cannot find.

AIM:
Finding new customers that cannot be found through other advertisements.

Benefits:
1.100% delivery of cooperation messages.
2.Increase of the client database.
3. Increase of the your market segment.
4.Mailings based on regionality and topics.
5. Sending e-mails to directors.
6. Supply/demand analysis.
7. Conducting marketing research.
8. Conducting surveys and studying public opinion.
9. Quick notification.
10. Cost.
11. Entering the markets of other countries.

Our advantages:
1.When sending mailing by feedback forms, all messages arrive in the inbox folder. When sending bulk e-mails, this can reach up to 5%.

2.When sending mailing by feedback forms it is possible to send a few million e-mails per 24 hours to inbox folders. When sending bulk e-mails a few thousands arrive in the inbox folders, the rest often either are not delivered or fill the junk.

3. When sending mailing by feedback forms an e-mail does not get blocked by mail systems because it is sent from different sites. When sending mass e-mails it is possible to send a few thousands of those but nevertheless all the IP addresses from which the mailing is done will be blocked.

4. When sending mailing by contact forms the minimum of macro-synonims is used to form headings and text of the letter. When sending bulk e-mails, it is necessary to use «macros» (synonyms) for each word and create ten thousand various headings.

5. Many organisations deliberatelly hide their email and only leave a contact form for contacting with them.

6. When sending e-mail newsletters, your commercial offer can be delivered to every employee of the organisation, (which causes irritation) compared to mailing by contact forms where the message is received at the electronic address specifically set up for commercial offers.

7.Fifty % of corporate e-mails are placed on free mail systems, they are badly "searchable" by e-mail address, but when sending mailing by feedback forms through these mail systems, all letters are 100% delivered to the recipients.

8. Only thirty-forty percent of companies are placed in the directories within several years, and the rest are already placed in our VOIS databases and are waiting for your business offers.
Thus that e-mails of companies from directories are filled with spam, and therefore they will not have such profit as when sending mailing by contact forms using our new VOIS databases.

9. Any kind of stop words in the body or headings of the letter can be sent through contact forms. When sending e-newsletters, such messages either do not reach the recipient or end up in spam.
The list of stop words of mails includes almost all phrases and words that encourage potential customers to take active actions.

Application:

1. Searching for new clients.
2. Quick notification of marketplaces about new business offers.
3. Reaching out directors.
4.Testing the demand for products and services.
5. Conducting tenders.
6.Conducting marketing research.
7.Studying public opinion and conducting surveys.
8. Searching for customers in international markets.

Reasons for ordering this service:

1. 100-percent delivery of your messages and business offers to millions of businesses all over the globe.
Every website sends a letter to itself so all filters of mail systems are bypassed.

2.Mailing by feedback forms is an ideal way in for conducting all sorts of marketing researches, studies and surveys of public opinion on any kind ofdirection and type of activity.
When sending mailing by feedback forms, you will will be absolutely sure that your message has been delivered to one hundred percent of consumers of your product and service and if a product or service is "poorly promoted", then the potential problem lies in other things, for example in pricing.
At the same time, within one week you will see demand for your own services and products, you will not have to spend money on rent and other more expensive and time-consuming marketing events.

3.Mailing by feedback forms is the quickest and the most economical way to get your service or product to the markets of other states.

4. Mailing by contact forms is an excellent tool for conducting all sorts of tenders.

5.Monthly update of the databases, as more than one hundred and fifty thousand new websites, are registered all over the globe every day, and you, get potentially new clients.

6. Full geographical coverage for all countries of the world.

7. We offer customers that you will not find through other types of advertisement.
When sending mailing by contact forms, you will be able to get to that part of your customers, that are impossible to find automatically in another way.
For instance, you will be able to deliver a cooperation offer to those potential customers that were earlier unavailable due to e-mail filters while sending mass e-mails.
In reality, there is a unusual situation: firms in the directories are literally filled with spam with all sorts of offers while very little e-mails are sent to the rest.

8. Unique technique of unraveling the captcha.
There are services for unraveling numeric and alphabetic code (captcha/CAPTCHA). It costs one dollar to solve 1000 captchas.
Therefore, processing a million sites the robot decodes a million CAPTCHAs, which costs thousand $ only to unravel captcha/CAPTCHA, and with our service this is free of charge for you!

9. By ordering mailing by feedback forms, you are promoting your product or service not to separate people, but to entire collectives, for example domain .com, where more than one hundred and fifty million business organisations from all over the world are collected (we have samples of them from international zones for every state).

10. Mailing by contact forms is also a type of text mailing
E-mail that is linked to the contact form is the primary electronic address of firms through which applications and cooperation offers are sent. This mail is also set up for phones as it is necessary to respond to the messages fast so as not to lose the application or the relevance of the commercial offer.

11. The database of countries also includes all joint organisations from all countries of the world closely related to or working with this country, for example, diasporas and national communities.
BAN, sanctions of mail systems and search engines?
These mailings are an alternative to sending mass e-mails, therefore search sanctions and "Ban" do not apply to them.
Mail service delivers the data of letters to the inbox folder, as it bypasses through the "warm channel" from the new IP address of the website to the corporate email of the same site.
In other words, these mailings "live in letters" and e-mail filters do not react to them, because mails have great trust in communication channels between websites and corporate e-mail addresses.

OUR DATABASES:
You can purchase our databases separately from the mailing by sending us a enquiry by contact form.

MORE THAN 2000 VOIS DATABASES BY DOMAINS AND COUNTRIES.

COLLECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN CONTINENTS.

SELECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN LANGUAGES.

COLLECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN CMS.

SELECTIONS BY THE MAIN COUNTRIES.

HOW TO MAKE AN PROMOTIONAL OFFER FOR MAILING BY FEEDBACK FORMS:
The simplest text + a few headings, the main goal is to interest the potential customer, and they will read the rest on your internet resource.
Most likely, all ads on your subject are already on the Internet, enter the necessary requests into the search bar and choose the most successful ones.
The headings are substituted replacing each other from text file.
Only text messages are sent, links are inserted without problems, they are active. If the future customer needs pictures or more detailed information, then you should forward the potential customer to visit your website.

In the letter:
Text without pictures, since pictures do not pass through the contact form.
Your contact details:
Internet resource address:

Fields to fill in:
Name:
Country:
City:
Site:
Several headings:
E-mail for automatic responces:

website =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai
Price List =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai/en/price/

cialis price cialiswithdapoxetine.com

Date: 09/11/2021 | Par: generic cialis

cialis alternative <a href="https://cialiswithdapoxetine.com/#">cheap cialis</a>

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Nouveau avis